Πάφος FC: Γλύτωσε τον διασυρμό από το Παραλίμνι της Β’ Κατηγορίας

Ντροπιαστική ήττα με σκορ (3-2) δέχτηκε ομάδα της Πάφου από την Ένωση Νέων Παραλιμνίου, ομάδα Β’ Κατηγορίας, για το Κύπελλο.

To ΦΙΛΜ του παιχνιδιού:

-4′ Σουτ του Μπρουλς, καταλήγει μακριά από την εστία του Πέτρου.

-15′ Πρώτη αξιόλογη φάση για την Ένωση, από ένα γύρισμα του Μέρτακκα, κοντράρει η μπάλα και απομακρύνουν οι αμυντικοί της Πάφου πριν η μπάλα φτάσει στον Γιωρκάτζιη.

-26′ ΓΚΟΛ. Η Ένωση σε μια γρήγορη αντεπίθεση έφτασε στο γκολ. Ο Γιωρκάτζιης με βαθιά μπαλιά λίγο έξω από την περιοχή της ομάδας του σημάδεψε τον Κολοκούδια,αυτός πρόλαβε και έκανε το κοντρόλ, πέρασε και τον Κόπριβετς πλασάροντας εύστοχα σε κενή εστία για το 1-0.

-29′ Ωραίο του Κομπανί, λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι του Πέτρου.

-39′ ΓΚΟΛ. Δεύτερο γκολ για την Ένωση! Φοβερή ατομική προσπάθεια άπο τον Γκένοφ, πέρασε όποιον βρήκε από αριστερά και έκανε το παράλληλο γύρισμα εκεί που ο Κολοκούδιας με πλασέ στην κίνηση… έγραψε το 2-0!

Ημίχρονο

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

-Χωρίς κάποια ιδιαίτερη φάση το πρώτο δεκάλεπτο του δεύτερου ημιχρόνου.

-61′ Σκαφτή μπαλιά από τον Χριστοδούλου, δεν προλαβαίνει να βάλει το πόδι του ο Μπρουλς.

-63′ ΓΚΟΛ για την Ένωση, μετά από στημένη φάση ο Πιερέττης σκοράρει με κεφαλιά κάνοντας το 3-0 για την ομάδα του.

-71′ Δυνατό σουτ του Μπρουλς, μεγάλη απόκρουση από τον Πέτρου.

-78′ ΓΚΟΛ για την Πάφο με τον Μπρούλς να σκοράρει μετά από κοντινή πάσα του Σικόρσκι (3-1).

-80′ Σουτ του Ρόγκουλιτς, η μπάλα καταλήγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του τερματοφύλακα της Ένωσης.

-85′ Σουτ του Χόριτς, διώχνει λίγο πιο μπροστά από την γραμμή του τέρματος ο Παπαγεωργίου.

-91′ ΓΚΟΛ για την Πάφο με αυτογκόλ του Παπαγεωργίου, μετά από σέντρα του Μπρουλς.

Εντεκάδες:

Πάφος : Κόπριβετς, Γιάνζα, Ντομίγκεζ, Χόριτς, Κομπανί, Γιαγκουδάκης(36′ Κοβαλένκο-53′ Φυλακτού), Χριστοδούλου, Μοστέφα, Ρόγκουλιτς, Μπρουλς, Ζαχαρίου(36′ Σικόρσκι)

ENΠ: Πέτρου, Γκένοφ, Παύλου, Κοσμάς, Οικονόμου, Κολοκούδιας(46′ Σολάρι), Γιωρκάτζιης, Μέρτακκας, Πιερέττης, Τσούρτσουριτς(74′ Κουμής), Παπαγεωργίου.

Πηγή: Kerkida.net