Πάφος FC: Διπλό με ανατροπή απέναντι στην Νέα Σαλαμίνα

Σπουδαίας σημασίας πέτυχε η Πάφος στο «Αμμόχωστος», επικρατώντας της Νέας Σαλαμίνας με 3-1 με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Σικόρσκι που σκόραρε δις και έδωσε την ασίστ στο τρίτο γκολ.

Η Παφιακή ομάδα παρόλο που βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 20ό λεπτό βρήκε τις αγωνιστικές και ψυχικές δυνάμεις και γύρισε το αποτέλεσμα.

Η Ομάδα του Πρέσλι έχει πλέον 29 βαθμούς, αφήνοντας τη Νέα Σαλαμίνα στους 24.

Οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν στο σκορ στο 20ό λεπτό με τέρμα του Καρλάο και οι φιλοξενούμενοι να ισοφάρισαν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους με τον Σικόρσκι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Πάφος σκόραρε από τα αποδυτήρια και πάλι με τον Σικόρσκι. Ο Ρώσος από σκόρερ έγινε δημιουργός στο 65ο λεπτό αφού με ωραία πάσα έβγαλε τον Μπρουλς απέναντι από τον Βεσελόφσκι και με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Πηγή: Sigmalive